Letná Supertrieda – pondelok.

Začal nám nový týždeň a s ním aj exkurzie. Počasie v Bratislave nám nepraje. Chladno a dážď nás sprevádza ešte stále. Dopoludnia sme boli na exkurzii v Slovenskej televízii.  Najskôr krátky úvod o histórii a súčastnosti (viete, že polovica výškovej budovy Slovenskej televízie je prázdna ? Kedysi bola na najvyššom poschodí reštaurácia v krásnym výhľadom. Dnes je vysoký dom poloprázdny.) Ale späť k súčasnosti. Boli sme v štúdiách, kde sa vyrábajú najdôležitejšie spravodajské relácie – Správy, Šport, Počasie… Virtuálne štúdio s jedným stolíkom a zelenou stenou. Všetko ostatné sa robí v počítači.  Štúdiá, kde sa vyrábajú športové programy, spoločenské programy, ranné vysielanie. Boli sme v obrovskom štúdiu, ktoré má tak veľké dvere, aby sa  cez ne zmestil kamión s kulisami. Vraj bývalo najväčším v Európe. Tam sa vyrábala napríklad relácia Pošta pre Teba. Boli sme v sklade kostýmov. Nedalo nám to, a niektoré sme si vyskúšali.

Popoludní sme si dali voľno, nejaké nákupy a trochu prechádzania sa medzi kvapkami dažďa. A skúšali sme a máme novinku –  natočili sme krátky videoklip. Ešte sa musí zostrihať. Ale určite ho tu nájdete :).

Zajtra sme v živom vysielaní v Teleráne Televízie Markíza. Potom máme exkurziu v Slovenskom rozhlase. Poobede skúšame programy na vystúpenie v stredu.

Tu sú fotky z exkurzie v Slovenskej televízii.

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

Kontakt :

OZ Supertrieda, Heydukova 18,
811 08 Bratislava, Slovensko,

email : info@supertrieda.sk
tel. : +421-905-518-904, +421 911 11 12 30

Projekt Supertrieda je

"MODELOVÝM PROJEKTOM
PRE VYUČOVANIE UMELECKÝCH PREDMETOV
V KRAJINÁCH EURÓPSKEJ ÚNIE"

%d blogerom sa páči toto: